Przed balem u grafa – okiem MG

Ogólnie- chodziło o przechwycenie księgi. Plan był w zasadzie prosty- przesłuchanie Edmunda w celu wydobycia informacji o tym, gdzie się ona znajduje. Na szczęście „tym złym” się nie udało, co było raczej kwestią szczęścia . Wracamy po przerwie- na początek zamieszanie przed balem u grafa, czyli jak to wyglądało w zeszycie MG 🙂

Goście „Oręża templariusza” zastawili sidła na nieco jeszcze onieśmielonych zaproszeniem grafa awanturników. Zadaniem portrecisty było zapoznanie się z niziołkiem i wymiana ksiąg z przepisami. Estalijska kuchnia zaszkodziła Edmundowi, a właściwie pogrążył go brzydki nawyk ślinienia palców przy przewracaniu stron 🙂 Narkotyk, którym nasączone były strony szybko zadziałał.

Na pomoc ruszył lekarz, błyskawicznie stawiając diagnozę i oferując pomoc. Znalazł się w dogodnej sytuacji- nikt nie przeszkadzał mu w niesieniu pomocy, mógł więc w spokoju wydobywać informacje od oszołomionego pacjenta. Niestety dla Livettiego, Edmund nie wiedział gdzie znajduje się księga, którą Berg i Goran oddali zaraz po przyjeździe.

Nad powodzeniem akcji czuwała śpiewaczka Aria, a w zasadzie zabójczyni podszywająca się pod znaną artystkę. Gdy portrecista zaczął panikować to ona udusiła mężczyznę i próbowała zrzucić na niego winę za otrucie niziołka. Po porażce uciekła, jednak awanturnikom nie udało się ustalić gdzie.

To by było na tyle- jak do rozwiązania zagadki w zajeździe podeszli bohaterowie można było przeczytać w poprzednim wpisie. A podeszli jak to awanturnicy- głośno, rubasznie i momentami spontanicznie :]

Wykorzystane grafiki:
http://www.etsy.com/listing/66126096/tiny-amber-jars-with-corks-vials-glass
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s