Galeria NPC

Razem ze Spawaczem wspawaliśmy listę NPC biorących udział (i mających większe znaczenie) w kampanii. Spis będzie na bieżąco uzupełniany, więc zaglądajcie tu często!

Ahmed Ibn Eder – przedstawiciel interesów rodziny von Carlsteinów. Współpracuje z nim Diakon. Jego cele, jak i jego pracodawców na razie są nieznane. Jedyne co wiemy to, przeszkodziliśmy im w czymś naszą interwencją w świątyni Sigmara.

Albrecht Helsehar– mistrz Gildii Magów i Alchemików. Poszukiwał ksiąg dotyczących kultu Levy. Stwierdza kompletność tomu dostarczonego przez Gorana i Berga. Ciężki do określenia- na razie lepiej nie wtajemniczać go w swoje sprawy.

Aldar z Terenheim – adept Collegium Magica w Middenheim. Podwładny Janny. Skierowany do świątyni Sigmara pod Avermeld w poszukiwaniu Grimuaru przez Albrechta Helsehara. Celem znalezienia księgi współpracował z Sylvańczykami. Z rozkazu Janny wysłany do Sylvani wraz z Goranem, Edmundem i Zigfridem. Zginął z ręki Tiski w sylvańskim lesie.

Alejandro de Castilla – zleceniodawca „śpiewaczki” Arii. Przekazuje awanturnikom adres osoby, która chciała odebrać im Księgę (jak sięokazało, był to Diakon). Powierza też bohaterom misję zdobycia od Diakona tuby ze zwojem (zwój to potężny przedmiot, który staje siętym, czym posiadacz chce aby się stał- od weksla na górę złota w krasnoludzkim banku do listu miłosnego od samego Imperatora).

Bail Greystock– członek Collegium Rarum. AlbrehtHelsehar wysłał go by porozmawiał z Olgą o jej dziecku. Proponuje jej informację o miejscu pobytu Eckerta w zamian za możliwość zbadania chłopca przez gildię. Greystock został zabity w Avermeld.

Caterina de Castilla – podobno była w Avermeld przed pojawieniem się mutacji. Plotka głosiła, że miała romans z Hansem Uberem – templariuszem Sigmara. Wszystko wskazuje na to, że nie była to Caterina de Castilla ale osoba związana z kultem Levy/Księgą.

Diakon von Laut – pierwszy uczeń Albrechta. Szalenie zdolny i rosnący w potęgę mag. Zajmuje się rekrutacją nowych członków gildii. To on wystąpił z propozycją odnalezienia syna Olgi i Eckerta.

Eckert – kapłan Morra, ojciec dziecka Olgi. Po urodzeniu porwał dziecko i ukrywał się z nim przez 5 lat. Ostatnio widziany w klasztorze Morra w Moverhoff. Wypędzony z zakonu.

Gotri Wolfgrim – właściciel krasnoludzkiej kompani handlowej z Middenheim. Berg został jego wspólnikiem w zamian za Nadzieje Gór- rodzinną pamiątkę Gotriego. Towarzyski i najwyraźniej wysoko postawiony przedsiębiorca.

Hans von Uber – fanatyczny dowódca oddziału templariuszy Sigmara stacjonujących w Avermeld. Jego przyboczny posiadał Księgę i prawdopodobnie odpowiadał za zarazę w Avermeld. Z rozkazu Hansa von Ubera odbył się Sąd boży pomiędzy nim a Goranem, który ten ostatni wygrał.

Janna – pomocniczka Albrechta Helsehara i jego druga uczennica. W jej ręce Wilhelm Teffley każe oddać Księgę.

Joachim Skarb – kapitan Szarych kapturów. Dla niego pracuje urodziwa TileankaJulietteVerse.

Juliette Verse – członkini Szarych Kapturów, zastępca Joachima Skarba. Berg pracuje dla niej.

Leeva– Demon objęty kultem. Berg uwolnił ją niszcząc lustro, w którym była uwięziona.

Quentin – Półelf zabójca. Aktualnie pracuje dla Diakona lub Ahmeda. Według słów Janny, profesjonalista, znany ze swoich doskonałych umiejętności.

Vadir – syn Eckerta i Olgi.  Dziecko ze względu na domniemane zdolności magiczne jest w obiegu zainteresowania czarodziejów, agentów Imperium, kapłanów, demona i jego wyznawców, Sylwańczyków, a nawet bretońskiego, bezzębnego szlachcica.

Wilhelm Teffley– łowca czarownic. Współpracuje z Goranem.

Zygfryd– przyboczny Hansa von Ubera. Po awanturze w Avermeld, aresztowany i wtrącony do lochu za posiadanie księgi Leavy. Z pomocą Sylvańczyków wydostaje się z więzienia, jednak mocno poturbowany. Pojawia się na naradzie elektorów, gdzie oskarża bohaterów oraz magów. Po zamachu na Imperatora wyrusza z Goranem, Edmundem i Aldarem do Sylvani. W Sylvanii przyłącza się do armii najemników.

Wykorzystane grafiki:
http://www.epilogue.net/cgi/database/art/view.pl?id=83902
Reklamy

3 thoughts on “Galeria NPC

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s