Ciężkie Młotem uderzenie

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia kampanii Warhammera, rozgrywanej od kwietnia tego roku. Obfitująca w walki, intrygi i zwroty akcji historia zakończy swój bieg.

Kto wyjdzie cało ze skomplikowanej sytuacji w jakiej znaleźli się bohaterowie?

Norsmen wyrusza z kolejną misją- tym razem otrzymaną od wampira Volkensteina. Za jaką cenę Berg odzyskał wolność?
Cudem ocalony Goran wraca do zdrowia. Kogo dosięgnie gniew bretońskiego Łowcy czarownic?
Osamotniony niziołek traci kontrolę nad swoją mocą. Jaki kierunek obierze Edmund pogrążający się w szaleństwie?
Pozostająca zawsze z boku złodziejka, jako ostatnia pozostaje na placu boju. Jak poradzi sobie Sophie w gąszczu wzajemnych relacji w drużynie?
Olga porzuciwszy towarzyszy udaje się z odnalezionym synem na wschód, kiedy na jej drodze pojawia się posłaniec od Borysa Bokhii. Przed jakim wyborem postawi kobietę Car Kisleva- jej ukochanej ojczyzny?

W oczekiwaniu na grande finale, przypominam krótki zarys wydarzeń kampanii Czarny Grimuar.
Czy jeszcze to pamiętacie?

Kampania zaczyna się kiedy awanturnicy zatrzymują się w drodze do Middenheim w przydrożnej świątyni Sigmara, gdzie stają się świadkami odrodzenia zapomnianej demonicy Levy. Po walce w której giną zajmujący świątynię wyznawcy dawnego kultu Berg, nieświadomy swojego czynu, uwalnia Levę. Niestety, jednemu z czcicieli udaje się uciec. Bohaterowie wchodzą jednak w posiadanie Księgi, kryjącej informacje o kulcie. Edmund przejmuje wolumin i zaczyna go studiować. Berg zabiera Nadzieję Gór- kransoludzki miecz należący kiedyś do pogromcy Levy.

W momencie, kiedy awanturnicy mają opuścić świątynię, pojawia się wybiedzona dziewczynka. Skutkiem tego spotkania jest wyrwanie jej przeklętej wioski ze szponów Chaosu- a konkretnie zabicie dziecka- avatara Levy i staruchy odprawiającej rytuały ku czci demonicy. Niziołka coraz bardziej pochłania lektura Księgi. Zaniepokojeni towarzysze pozbywają się jej w czasie przeprawy przez bagna.

Przejawiający wyraźne ślady walki bohaterowie nie pozostają niezauważeni. Patrolujący okolicę oddział z miasta Avermeld pojmuje ich i transportuje do aresztu pod zarzutem zabójstwa kapłanów Sigmara. Avermeld cierpi z powodu zarazy, która skutkuje kwarantanną przynoszącą ogromne straty. Mający pomóc namiestnikowi templariusze Sigmara sprawiają tylko kłopot. Z braków personalnych namiestnik prosi bohaterów o pomoc w rozwiązaniu zagadki mutacji, w zamian za oczyszczenie z zarzutów. Awanturnikom udaje się ustalić, że odpowiedzialność za sytuację ponosi pomocnik zwierzchnika templariuszy, który znajduje się pod wpływem Księgi (tej samej, której, jak sądzili, pozbyli się Berg i Goran). Awanturnicy stają się bohaterami Avermeld  i otrzymują od samego grafa, który usłyszał o sprawnym załatwieniu sprawy w mieście, zaproszenie na bal w Middenheim. W czasie pobytu w mieście awanturnicy zawierają parę ciekawych znajomości: Goran staje się uczniem Łowcy Czarownic- Wilhelma Teffleya, Olga otrzymuje informacje o zaginionym synu i polecenie udania się do Gildii Magów i Alchemików w Middenheim, Berg otrzymuje bardzo opłacalną propozycję współpracy od krasnoluda Gotriego, chcącego w zamian możliwości przechowywania u siebie Nadziei Gór.

Dalsza część telegraficznego skrótu już niebawem.

Reklamy

9 thoughts on “Ciężkie Młotem uderzenie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s